Author Archives: Admin

Intencje mszalne od 21 IV 2019 do 28 IV 2019

21.04.   NIEDZIELA Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

0600         Za Parafian

1100         1) W int. Państwa Łukasza i Teresy w 40 r. ślubu o błogosławieństwo Boże

                 2) + Grażynę Pietras int. rodziców z siostrą

1215           1) W int. dzieci przyjmujących sakrament Chrztu Świętego

                  2) + Grażynę Kopeć – Pietkiewicz int. Marka Rejmana z rodziną

1730         +  Zdzisława w 5 r. śm. Zenobię Pałka

22.04.  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

0800        1) + Władysława w 23 r. śm. Wiktorię Kusy int. żony z dziećmi

                 2) + Mieczysławę Walczak w r. śm. int. córki Zofii z mężem

1100          1) + Włodzimierza Goleniowskiego w r. ur. int. żony z rodz.

                  2) + Bogdana Korus int. rod. Deków

1730         +  Marianna Kazimierza Skwara int. siostry Heleny z rodz.

23.04. WTOREK

730         Za Parafian

24.04.  ŚRODA

1730        W int. Ks. Proboszcza z racji imienin int. przyjaciół

25.04.  CZWARTEK

 1730        W int. Ks. Proboszcza Marka z racji imienin o błogosławieństwo Boże zdrowie

26.04. PIĄTEK     

1730        + Jerzego Ślusarczyk int. chrześniaka Ryszarda z rodzicami

27.04. SOBOTA

1730      + Jerzego Ślusarczyk int. Ewy Ślęzak i Mariusza z rodziną

28.04.   NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego

0800     + Józefa Kidoń w 6 r. śm,. int. żony z rodziną

1100           W int. Ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże potrzebne łaski zdrowie opiekę
                   MB Zwycięskiej

1730         +  Władysława Tadeusza Umińskich zm. z r. Umińśkich i Gawłów

Informacje duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 IV 2019

NIEDZIELA WIELKANOCY

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwiecień 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
 2. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 11.00, 12.15 i 17.30.
 3. 3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.
 2. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuje Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie uroczystych asyst, Pani organistce za piękny śpiew i grę na organach, Wspólnocie Żywego Różańca, Panom niosącym baldachim i sztandary.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom  z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa, składamy najserdeczniejsze życzenia. By Chrystus umocnił naszą wiarę, uzdolnił nas do coraz większej miłości do Boga i do bliźniego, by spotęgował nadzieję na życie wieczne a także ukoił nasze lęki i niepokoje. Wraz ze swym zmartwychwstaniem, niech przyniesie pociechę wszystkim samotnym i ulgę w cierpieniu chorym.

Szczęść Boże!

Intencje mszalne od 14 do 21 IV 2019

14.04.    VI NIEDZIELA PALMOWA czyli Męki Pańskiej

0800       1) + Tadeusza Dudek w r. śm. int syna z rodziną

 

                2) + Feliksa Mariannę zm. z r. Rosińskich

 

1100         1) + Czesława Skowyra int. córki Elżbiety z rodziną

 

                 2) + Jerzego Henrykę Juliana Czesława Rubin

 

1730         +  Ryszarda Maksymów

 

15.04.  WIELKI PONIEDZIAŁEK

1730       + Bogdana Korus int. Niusi Łukasza Gosi Kingi Jarosińskich

 

16.04.  WIELKI WTOREK

730         Za Parafian

 

17.04.  WIELKA ŚRODA

1730        + Jerzego Ślusarczyk int. syna Aleksandra z rodziną i wnukiem Michałem

 

18.04.  WIELKI CZWARTEK

 1730        W int. Ks. Proboszcza Marka i ks. Michała o błogosławieństwo Boże

                W int. Liturgicznej Służby Ołtarza

 

19.04. WIEKI PIĄTEK              

1730        Liturgia Męki Pańskiej

 

20.04. WIELKA SOBOTA

1900        + Zbigniewa Piotra Bolewskich

                + Jerzego Ślusarczyk int. brata Antoniego z rodziną

 

21.04.   NIEDZIELA Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

0600         Za Parafian

 

1100         1) W int. Państwa Łukasza i Teresy w 40 r. ślubu o błogosławieństwo Boże

 

                 2) + Grażynę Kopeć – Pietkiewicz int. Marka Rejmana z rodziną

 

                 3) + Grażynę Pietras int. rodziców z siostrą

 

1215           W int. dzieci przyjmujących sakrament Chrztu Świętego

 

1730         +  Zdzisława w 5 r. śm. Zenobię Pałka

Informacje duszpasterskie Niedziela Palmowa 14 IV 2019

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwiecień 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć.
 2. 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną.
 3. 3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
 4. 4. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ostatniej wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Na znak smutku zostanie obnażony Ołtarz. Uroczysta msza święta o godz. 17.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.30, wcześniej Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie Pańskim do godz. 24.00. Adoracja przygotowana przez scholę o godz. 20.00.
 6. 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym gdy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny co pół godziny – począwszy od godz. 9.30 do godz. 13.00 i o godz. 17.00. O godz. 13.30 poświęcenie pokarmów na Kolonii Piekło przy Krzyżu. W ubiegłym roku nasza parafia podjęła kosztowną decyzję remontu schodów wejściowych do kościoła. Zdjęto uszkodzone płytki, schody zostały wyłożone granitem. Ponadto zostały założone nowe barierki z nierdzewki wraz z szybami hartowanymi. Zostało założone również nowoczesne zadaszenie schodów. Koszt tych inwestycji to 130 tys. zł. Dzięki oszczędnością parafii, ofiarności parafian i ofiar złożonych podczas kolędy za w/w prace zapłaciliśmy 100 tys. zł. Zostało jeszcze do zapłacenia 30 tys. zł. Dlatego ofiary w tym roku składane przy poświęceniu pokarmów i w pierwszy dzień świąt będą przeznaczone na ten cel. Za wszelkie ofiary, dobroć i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. 7. O godz. 19.00 – jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku, rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Przypominam, że pełne uczestnictwo w tej liturgii jest już spełnieniem obowiązku Mszy Wielkanocnej. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. Aby całe Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian w tych pięknych nabożeństwach.
 8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Pozostałe msze święte o godz. 11.00, 12.15 i 17.30. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, 11.00 i 17.30.
 9. 9. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych oraz szczególny czas Wielkiego Tygodnia, w nocz Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w parafii św. Rafała Kalinowskiego i MB Anielskiej w godzinach od 20.00 do 6.00 odbędzie się akcja duszpasterska „Noc konfesjonałów”.Skupi się ona na adoracji Najświętszego Sakramentu i czuwaniu wraz z Jezusem, podczas którego sprawowany będzie sakrament pokuty i pojednania.
 10. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

12.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 1. 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Grażynę Cieślik. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę , aby w Wielkim Tygodniu wspierało nas Boże błogosławieństwo, a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa. Na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 7 IV 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 IV 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

 

 1. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00.

 

 1. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Na każdej Mszy Świętej będziemy święcić palmy, zaś o godz. 11:00 uroczyste poświęcenie palm tradycyjnie pod krzyżem misyjnym, następnie procesja i uroczysta Eucharystia. Zapraszam wszystkich drogich parafian, szczególnie rodziców i dzieci.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

7.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie Wielkiego Postu, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!

 

Intencje mszalne od 31 III do 7 IV 2019

31.03.    IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Rozpoczęcie Rekolekcji

0800       1) + Stanisławę Romana Juszczyk Irenę Adama Przybylskich

                2) + Marię Eugeniusza Chałupka int. córki z rodz.

                    + Zofię Janusza Biegańskich int. synów z rodz.

1100         1) + Renatę Kańską int. chrześnicy Moniki Targosz z rodz.

                 2) + Barbarę Eugeniusza Głuchowskich

1730         +  Jerzego Cecylię Herman zm. z r. Hermanów Dąbrowskich

01.04.  PONIEDZIAŁEK

0800     + Bolesława Macha int. mieszkańców Kolonii Piekło 

1730       + Bogdana Korus int. sąsiadów bloku 24

02.04.  WTOREK

 0800       + Bolesława Macha int. Janiny Boguckiej i rodz. Wolskich

1730         + Jerzego Ślusarczyk int. żony Elżbiety

03.04.  ŚRODA

0800       + Wiesława Iwanek int. sąsiadów z klatki bl. 28

0915        + Renatę Grenda Zięba int. pracowników Szkoły

1000        + Andrzeja Korzuchowskiego int. pracowników Szkoły

1730        + Stanisława Małek int. pracowników firmy PWM Gama

04.04.  CZWARTEKintencje miniaturka

 1730        O powołania kapłańskie i zakonne int. Żywego Różańca

05.04. PIĄTEK                

1730           Wynagradzająca NSPJ int. Żywego Różańca

                 + Ryszarda Marię Jana Wandę Władysława

06.04. SOBOTA

1730           Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP int. Żywego Różańca

07.04.    V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

0800       + Janinę Siodłak w 2 r. śm. int. siostry z rodziną i córek z mężem

1100            W int. Julii w 9 r. ur. Adasia Ragan o błogosławieństwo Boże potrzebne łaski
                    opiekę MB Zwycięskiej

1730         +  Janinę Władysława Sitnych Stanisława Łucję Juliana Małek

Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 31 III 2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 III 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi Ojciec Piotr Wojnowski. Wszystkich wiernych proszę i zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – wierząc, że przyczynią się one do pogłębienia naszej wiary i praktyk religijnych. Plan rekolekcji wielkopostnych:

 

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele również o godz. 17.00.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

6.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusza Bijak. Polecajmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!

Program Rekolekcji Parafialnych

Program rekolekcji wielkopostnych

31 marca – 3 kwietnia 2019 r.

NIEDZIELA 31 03 2019 r.

  800    Msza Święta rozpoczynająca rekolekcje

1100    Msza Święta z nauką rekolekcyjną (Msza z udziałem dzieci)

1700    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1730    Msza Święta

PONIEDZIAŁEK 01 04 2019 r.

 800     Msza Święta z nauką rekolekcyjną

 900     Nauka rekolekcyjna dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 34 (klasy 1-5)

1015      Nauka rekolekcyjna dla  Nauka rekolekcyjna dla młodzieży Gimnazjum klasy 6  7  8 Szkoły Podstawowej

1730      Msza Święta z nauką rekolekcyjną

WTOREK 02 04 2019 r.

 800     Msza Święta z nauką rekolekcyjną

 900     Nauka rekolekcyjna dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 34 (klasy 1-5)

1015      Nauka rekolekcyjna dla  młodzieży Gimnazjum klasy 6  7  8 Szkoły Podstawowej

1730      Msza Święta z nauką rekolekcyjną

ŚRODA 03 04 2019 r. – Dzień Spowiedzi Świętej – Zakończenie rekolekcji

800     Spowiedź Święta

 815     Msza Święta z nauką rekolekcyjną

 900     Spowiedź Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej klasy 4,5

 915     Msza Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 34 (klasy 1-5)          

         – zakończenie rekolekcji

1030    Spowiedź Święta dla młodzieży Gimnazjum i Szkoły Podstawowej kl. 6 7 8

1045    młodzieży Gimnazjum klasy 6  7  8 Szkoły Podstawowej

1630      Spowiedź Święta dla dorosłych

1730    Msza Święta – Zakończenie rekolekcji


Rekolekcje wygłosi Ojciec Piotr Wojnowski

Intencje mszalne od 24 do 31 III 2019

24.03.    III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

0800       + Grażynę Witolda Gołębiowskich

 

1100         + Renatę Kańską int. Doroty Heńka i Irka

 

1730         +  Jana Foltyn w 8 r. śm. Żony z rodziną

 

25.03.  PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1730       + Józefa Bartnik int. córki z rodziną

 

26.03.  WTOREK

0730       Za Parafian

 

27.03.  ŚRODA

1730        + Kazimierza Katanę int. synowej Danuty z rodz.

 

28.03.  CZWARTEK

 1730       + Stanisława Małek int. znajomej z córką z Sanoka

 

29.03. PIĄTEK              

1730         + Bolesława Macha int. żony Alfredy

 

30.03. SOBOTA – Zbiorowa za zmarłych

1730         + Stanisława Małek int. sąsiadów z Bukowej

 

31.03.    IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Rozpoczęcie Rekolekcji

0800       1) + Stanisławę Romana Juszczyk Irenę Adama Przybylskich

 

                 2) + Marię Eugeniusza Chałupka int. córki z rodz.

                      + Zofię Janusza Biegańskich int. synów z rodz.

 

1100         1) + Renatę Kańską int. chrześnicy Moniki Targosz z rodz.

 

                 2) + Barbarę Eugeniusza Głuchowskich

 

1730         +  Jerzego Cecylię Herman zm. z r. Hermanów Dąbrowskich

Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 24 III 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 III 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

 

 1. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

 

 1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę również o godz. 17.00.

 

 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca. Nauki wygłosi dla nas O. Piotr Wojnowski. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny będzie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie okresu Wielkiego Postu, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!