Author Archives: Admin

Informacje duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej 16 VI 2019

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16 czerwiec 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12:15 i 18.00.

Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezusa jest wśród nas. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

 

Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.00 – wyruszy procesja  eucharystyczna do czterech ołtarzy:

 

I – ul. Łęknice – naprzeciwko chodnika do szkoły

II – ul. Łęknice 34 – Państwo Radomscy

III – ul. Topolowa 24 – Maxim

IV – ul. Topolowa 32 – przy bibliotece

 

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy parafian mieszkających w pobliżu danego ołtarza. Udekorujmy także nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

 

 1. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak i my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

 1. Próba dla dzieci które będą sypały kwiatki na procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę o godz. 17.00.

 

 1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.45.
 2. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę o godz. 9.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składne w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W następną niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 

9.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy
Szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 VI 2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09 czerwiec 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 

 1. 2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

 1. 4. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 

 1. 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 

 1. 6. W następny czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12:15 i 18.00.

Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezusa jest wśród nas. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

 

Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.00 – wyruszy procesja  eucharystyczna do czterech ołtarzy:

 

I – ul. Łęknice – naprzeciwko chodnika do szkoły

II – ul. Łęknice 34 – Państwo Radomscy

III – ul. Topolowa Maxim

IV – ul. Topolowa 32 – przy bibliotece

 

 1. 7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.45 (za wyjątkiem wtorku).
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W dzisiejszą niedziele są zbierane ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

10.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 1. 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Łukasza Surma, Śp. Wiesława Suligę. Polecajmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Intencje mszalne od 2 VI do 9 VI 2019

02.06.   NIEDZIELA

0800   1) + Weronikę Chrobot w 1 r. śm. Franciszka Chrobot

            2)  + Bolesława Macha int. wnuczki Agnieszki z mężem

0915        Rocznica I Komunii Świętej

1100     1)  W int. Państwa Angeliki i Rafała Mol w 3 r. ślubu i córki Zuzi w 1 r. ur.

                   int. Babci

                  W int. Zuzanny Rojek w 1 r. ur. int. rodziców

                  W int. Huberta Jakubowskiego w 5 r. ur.

             2) + Jana Kotania int. żony i syna z rodziną

1800    +   Mieczysławę Kowalczyk int. koleżanek córki Danuty 

03.06.  PONIEDZIAŁEK

1800    + Wiesława Makles int. sąsiada Dec z rodziną

04.06. WTOREK

730       + Janinę Wikarek w 1 r. śm. int. siostry Heleny, rodziny Skoczylas

                i córki Anety z rodz.

05.06.  ŚRODA

1800    + Mieczysławę Kowalczyk int. Elżbiety Bońka Łukasza Chudro z Polic

06.06.  CZWARTEK

 1800       O powołania kapłańskie i zakonne int. Żywego Różańca

07.06. PIĄTEK                

1800     1) Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa int. Żywego Różańca

            2) + Wiesława Makles int. rodziny Ciężadlików

08.06. SOBOTA  

1700        +  Włodzimierza Goleniowskiego w 4 r. śm. int. żony z rodziną

1800       + Józefa Kowalskiego int. rodzeństwa

09.06.   NIEDZIELA  

0800   1)  W int. Jana w r. ur. o błogosławieństwo Boże potrzebne łaski opiekę
                  Matki Bożej Zwycięskiej

            2)  + Bolesława Macha int. szwagierki Krystyny

1100     1)  + Krystynę Stanisława Motyka int. córki z rodziną

             2) + Lucynę Szilistowską  int. męża

1800    +   Kazimierę Kamińską zm. z r. Wilińskich  

Informacje duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 2 VI 2019

Wniebowstąpienie Pańskie

02 czerwiec 2019

 1.  Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00. Spowiedź piątkowa od godz.16.30.
 4. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
 5. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

6.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Łukasza Surma. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 26 V 2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maj 2019

 1. 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

 

 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 1. 3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

 1. 5. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.45.

 1. W środę 29 maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież z naszej parafii.  O godz. 18:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. KS. Bpa Piotra Skuchę .

 1. Spowiedź dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27 maja od godz. 16.30.

 1. 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

11.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna19 V 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maj 2019

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

 

 1. 3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.45 ( za wyjątkiem wtorku) . Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

6.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 1. w minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Józefa Motyl. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 12 V 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 maj 2019

 1. 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2.Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej.

3.Dziękując Panu Bogu za dzisiejszą uroczystość pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dzisiejszego, najpiękniejszego święta dzieci. Najpierw dziękuje Wam drodzy rodzice za trud wychowania i przekaz wiary swoim dzieciom, aby dziś Pan Jezus mógł zamieszkać w ich pełnym miłości i wdzięczności serduszkach, dziękuje rodzicom chrzestnym, rodzinom za obecność przy dzieciach w tak ważnej chwili w ich życiu. Dziś szczególnie razem z dziećmi i rodzicami dziękujemy nauczycielom i wychowawcom, Pani Dyrektor Elżbiecie Pełce, Katechecie Panu Arturowi Pietrzykowskiemu za katechezę w szkole. Dziękujemy Pani Organistce Paulinie Kuc za przygotowanie dzieci od strony muzycznej, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jak najpiękniejszego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

 1. W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne przychodzą na wspólną modlitwę codziennie o godz. 17. 45.

 

 1. 5. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.45 ( za wyjątkiem wtorku) . Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 1. w minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Krystynę Haponowicz. Polecajmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 05 V 2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

05 maj 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

 1. 2. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

 

 1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

 

 1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

 1. 5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III na mszy świętej o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii Świętej. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Na nabożeństwo proszę by dzieci przyniosły ze sobą świece. Po nabożeństwie będzie spowiedź dla Dzieci, Ich rodziców i najbliższej rodziny.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!

Intencje mszalne od 28 IV do 5 V 2019

28.04.   NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego

0800     + Józefa Kidoń w 6 r. śm,. int. żony z rodziną

 

1100           W int. Ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże potrzebne łaski zdrowie opiekę
                   MB Zwycięskiej

                 + Mieczysławę Kowalczyk int. córki Danuty z wnuczką Adrianną

 

1730         +  Władysława Tadeusza Umińskich zm. z r. Umińśkich i Gawłów

 

29.04.  PONIEDZIAŁEK

 

1730         +  Edwardę Marian int. córki wnuków z rodzinami

 

30.04. WTOREK

730         Za Dusze w Czyśćcu cierpiące

 

01.05.  ŚRODA

1800        + Ireneusza Wasik w 3 r. śm. int. żony z rodziną

 

02.05.  CZWARTEK

 1800        O powołania kapłańskie i zakonne int. Żywego Różańca

 

03.05. PIĄTEK Matki Bożej Królowej Polski 

0800     + Jerzego Ślusarczyka int. Teresy Lorek z rodziną

 

1100       + Romualda Antoninę Skulich

 

1500       W int. mieszkańców Kolonii Piekło

              

1800       Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa int. Żywego Różańca

 

04.05. SOBOTA

1800       Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP int. Żywego Różańca

 

05.05.   NIEDZIELA

0800   1) + Władysławę Antoniego Duda Bolesława Machę Kołbona Zbigniewa int. Alfredy

 

            2)    Dziękczynna za otrzymane łaski dla Mateusza i Stanisława z prośbą o zdrowie

 

1100     1)   W int. Julii w 18 r. ur. o błogosławieństwo Boże potrzebne łaski

 

             2)   + Zygmunta Wąsala z racji imienin

 

1800       +  Edwarda Jachimowskiego  

Informacje duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 Kwiecień 2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwiecień 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na godzinę Miłosierdzia podczas której wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.
 4. 4. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie (oprócz wtorku) o godz. 17:45.

 

5.W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione w kościele o godz. 8.00, 11.00, 18.00 oraz dodatkowa Msza  Święta o godz. 15.00 na Kolonii Piekło przy krzyżu.

 

 1. Od środy Msze Święte wieczorne będą odprawiane
  o godz. 18.00.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedziele są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

9.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!