Informacje duszpasterskie na Niedzielę Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki 01 I 2017

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2017

 

1.W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach.

 

2.W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

 

3.We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21).

4.W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 8.00 11.00 i 17.30. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 

5.W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności parafian.

 

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem. Spowiedź dla odprawiających pierwsze piątki w piątek od godz. 17.00.

 

7.Wspólnota „ przy studni” zaprasza wszystkich parafian na musical Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w naszej świątyni w najbliższą niedzielę 8 stycznia na mszy świętej o godz. 11.00.

8. Zapraszam Żywy Różaniec na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 8 stycznia w niedzielę po mszy wieczornej.

9.Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

Poniedziałek

02 styczeń 2017r.

Rano od godz. 9:00 Blok 28

Blok 30

Po południu od 15:30
Wtorek

03 styczeń 2017r.

Rano od godz. 9:00

Po południu od 15:30

Blok 20

Blok 22

Środa

04 styczeń 2017r..

Rano od godz. 9:00

Po południu od 15:30

            Blok 24 kl. II

            Blok 24 kl. III

Czwartek

05 styczeń 2017r.

Rano od godz. 9:00

Po południu od 15:30

           Blok 24 Kl. I i VI

           Blok 32 Kl. III

          Blok 24 Kl. IV i V

Sobota

07styczeń 2017r.

Rano od godz. 9:00

 

           Blok 32 kl. I i II

 

 

10.Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

11.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

12.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej

Śp. Jakuba Roszkowskiego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!