Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 30 IV 2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwiecień 2017 r.

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

 

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie (oprócz wtorku) o godz. 17:45.

 

 1. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione w kościele o godz. 8.00, 11.00, 18.00 oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 na Kolonii Piekło przy krzyżu.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek
  i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 17.30.

 

 1. Od jutra Msze Święte wieczorne będą odprawiane
  o godz. 18.00.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej
w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!