Informacje duszpasterskie Przemienienie Pańskie 6 VIII 2017

Święto Przemienienia Pańskiego
6 sierpnia 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest ono zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego oraz do poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają trzy święta. We wtorek święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Sosnowcu. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym biskupie i całej diecezji, aby była przestrzenia głoszenia Dobrej Nowiny i dawania odważnego świadectwa wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. W środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Była profesorem filozofii, następnie wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.
 1. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika.
 2. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

 

W tym tygodniu patronują nam

 • 8 VIII (we wtorek) – św. Dominik
 • 11 VIII (w piątek)– św. Klara
 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
 2. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.
 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!