Informacje duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 03 IX 2017

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła
3 września 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać, że: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy Chrystusa, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  3. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej polecajmy przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej, pamiętając, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Tego też dnia ponowimy Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, którego też dokonali biskupi polscy dnia 6 czerwca tego roku w sanktuarium na Krzeptówkach.
  4. Jutro, w poniedziałek, po długim czasie wakacji dzieci i młodzież powracają do swoich szkolnych obowiązków. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny odbędzie się w naszym kościele jutro o godz. 8.00 dla klasy VI i VII SP i klasy I i II Gimnazjum oraz Msza Św. o godzinie 9.00 dla klas I-V SP. Jako chrześcijanie powinniśmy rozpocząć nowy rok szkolny od spotkania z Jezusem.
  5. Przy naszej parafii działa wiele grup dla dzieci i młodzieży, dzięki którym możemy bliżej poznać Pana Boga. Wraz z inauguracją nowego roku zapraszamy wszystkich chłopców (szczególnie z klas trzecich) do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkania dla ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Wszystkich chętnych do śpiewu lub grających na instrumentach zapraszamy do działającej przy parafii Scholi, której spotkania odbywają się w piątek o godzinie 18.30. Dzieci i młodzież zachęcam także do uczestnictwa we wspólnocie „Przy Studni”, spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 18.30.
  6. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na ludzi poszkodowanych przez wichurę.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.

 

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!