Informacje duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 10 IX 2017

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła
10 września 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  3. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  4. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w Wieczorze Uwielbienia – Godzinie Łaski, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18.00. Nasze uwielbienie zaczniemy od Ofiary Eucharystycznej, a następnie adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy prosić o Ogień Ducha Św. dla nas i całego świata. Jest to okazja do pogłębienia relacji z Panem Bogiem.
  5. Przy naszej parafii działa wiele grup dla dzieci i młodzieży, dzięki którym możemy bliżej poznać Pana Boga. Wraz z inauguracją nowego roku zapraszamy wszystkich chłopców (szczególnie z klas trzecich) do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkania dla ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Wszystkich chętnych do śpiewu lub grających na instrumentach zapraszamy do działającej przy parafii Scholi, której spotkania odbywają się w piątek o godzinie 18.30. Dzieci i młodzież zachęcam także do uczestnictwa we wspólnocie „Przy Studni”, spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 18.30.
  6. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.

 

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!