Informacje duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17 IX 2017

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła
17 września 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
  3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. Przy naszej parafii działa wiele grup dla dzieci i młodzieży, zapraszamy wszystkich chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, której spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Wszystkich chętnych do śpiewu lub grających na instrumentach zapraszamy do działającej przy parafii Scholi, której spotkania odbywają się w piątek o godzinie 18.30. Dzieci i młodzież zachęcam także do uczestnictwa we wspólnocie „Przy Studni”, spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 18.30.
  5. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.

 

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!