Informacje duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 08 X 2017

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła
08 października 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
 2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 (za wyjątkiem wtorku). Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
 3. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 4. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 5. 5. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze, aby groby naszych bliskich zmarłych posprzątać i przyozdobić kwiatami – nie zapomnijmy w tym szczególnym czasie pamięci o zmarłych , o tym co dla chrześcijanina najważniejsze – o modlitwie, tej osobistej i tej wspólnotowej. W naszym kościele modlitwa wspólnotowa za zmarłych odprawiana jest w wypominkach : jednorazowych ( różaniec i msza święta w dzień zaduszny 2 listopada), oktawalnych ( różaniec i 8 mszy świętych odprawianych od 2 do 9 listopada) i rocznych ( modlitwa w każdą niedzielę przed mszą święta z godz. 8.00). Bardzo proszę aby zaznaczyć czy są to wypominki jednorazowe, oktawalne czy roczne.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Edwarda Kaniewskiego. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!