Informacje duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15 X 2017

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła
15 października 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

2.Dzisiaj we wszystkich kościołach na polecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii Świętej.

 3.W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

  1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
  2. 5. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze, aby groby naszych bliskich zmarłych posprzątać i przyozdobić kwiatami – nie zapomnijmy w tym szczególnym czasie pamięci o zmarłych , o tym co dla chrześcijanina najważniejsze – o modlitwie, tej osobistej i tej wspólnotowej. W naszym kościele modlitwa wspólnotowa za zmarłych odprawiana jest w wypominkach : jednorazowych ( różaniec i msza święta w dzień zaduszny 2 listopada), oktawalnych ( różaniec i 8 mszy świętych odprawianych od 2 do 9 listopada) i rocznych ( modlitwa w każdą niedzielę przed mszą święta z godz. 8.00). Bardzo proszę aby zaznaczyć czy są to wypominki jednorazowe, oktawalne czy roczne.
  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składamy serdeczne Bóg zapłać. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.
  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Zofię Zając . Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!