Informacje duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 22 X 2017

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła
22 października 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 3. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę.
 4. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.
 5. 5. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze, aby groby naszych bliskich zmarłych posprzątać i przyozdobić kwiatami – nie zapomnijmy w tym szczególnym czasie pamięci o zmarłych , o tym co dla chrześcijanina najważniejsze – o modlitwie, tej osobistej i tej wspólnotowej. W naszym kościele modlitwa wspólnotowa za zmarłych odprawiana jest w wypominkach : jednorazowych ( różaniec i msza święta w dzień zaduszny 2 listopada), oktawalnych ( różaniec i 8 mszy świętych odprawianych od 2 do 9 listopada) i rocznych ( modlitwa w każdą niedzielę przed mszą święta z godz. 8.00). Bardzo proszę aby zaznaczyć czy są to wypominki jednorazowe, oktawalne czy roczne.
 1. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.
 2. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.
 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!