Informacje duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 29 X 2017

Trzydziesta Niedziela Zwykła
29 października 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

 1. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będzie ona sprawowana o godz. 8.00.

 

 1. W czwartek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień Zaduszny. Dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się procesja z modlitwą różańcową i wypominkami do krzyża misyjnego, następnie Msza Święta oktawalna za zmarłych. Przyjdźmy w tym dniu ze zniczami, które zapalimy przy krzyżu.

 1. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

 1. Codziennie, do 9 listopada o godz. 17.30 modlitwą różańcową ogarniamy wszystkich wiernych zmarłych polecanych modlitwie w wypominkach oktawalnych, a następnie sprawowana jest Msza Święta prosząc o dar nieba dla naszych bliskich zmarłych. Przypominam, że w każdą niedzielę przed Mszą Święta z godz. 8.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
 2. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Janusza Biegańskiego, Śp. Bogumiła Cieślik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!