Informacje duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 12 XI 2017

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła
12 Listopada 2017
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Przypominam że msze wieczorne w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30.
4. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.
5. W dzisiejszą niedziele są zbierane ofiary do puszek na kościół w potrzebie.
6. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
z kościoła.

7. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Krystynę Iwanek. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!