Informacje duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI 2017

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26 XI 2017

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
  3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź od godz. 16.30.
  5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  6. Dzisiaj na mszach świętych poświęcamy opłatki wigilijne, które panie z Żywego Różańca dostarczą rodzinom naszej parafii. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo proszę o ofiary na ten cel i za każdy gest życzliwości i ofiary: Serdecznie Bóg zapłać! Za nim poświęcimy opłatki posłuchajmy kilku informacji na temat tej tylko polskiej tradycji…

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
    u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedziele są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.

8.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

10.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ŚP Władysława Ługowskiego, ŚP Henryka Kozieł,

ŚP Janinę Kosmal. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!