Informacje duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 17 XII 2017

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 XII 2017

1.Dziś przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu.

2.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. ( we wtorki o godz. 7.30 ).

  1. W środę w naszej parafii odbędzie się adwentowy dzień skupienia. Spowiedź rano od godz.8.00 i popołudniu od godz. 16.30.

 

  1. W następną niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 8.00 i 11.00. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam na godz. 8.00 na mszę święta, spotkanie opłatkowe i przywitanie żłóbka.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka w naszym kościele odprawiona będzie o godz. 24.00. Pozostałe msze święte o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 17.30. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30.

 

  1. Schola Parafialna zaprasza na czuwanie przy Żłóbku w Wigilię o godz. 23.30.

 

  1. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są również dobrą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych Świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego pójścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

 

  1. Opłatki na stół wigilijny oraz świece można nabywać przy głównym wejściu do kościoła.

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
    u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach – składam serdeczne Bóg zapłać. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

10.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!