Informacje duszpasterskie na IV Niedzielę Adewntu 24 XII 2017

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 XII 2017

 

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.
 3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
 4. Jutro obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka w naszym kościele odprawiona będzie o godz. 24.00. Pozostałe msze święte o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 17.30. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30.
 5. Święta Bożego Narodzenia są również dobrą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych Świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego pójścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta
 6. Wizyta duszpasterska w naszej Parafii rozpocznie się 27 grudnia. Porządek kolędy zostanie podany w drugi dzień świąt oraz będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

 

 1. W następną niedzielę zakończymy rok kalendarzowy 2017. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17.30. Pozostałe msze święte o godz. 8.00 i 11.00.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
  u Syna swego potrzebne łaski.

 

8.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Jana Chobotow. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy radosnego świętowania Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!