Informacje Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 31 XII 2017

Niedziela Św. Rodziny 31.12.2017

 

 1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
 2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
 3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi o godz. 17.00.
 5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także na musical Bożonarodzeniowy przygotowany przez wspólnotę „Przy Studni”, który odbędzie się w sobotę po mszy świętej z godz. 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.
 8. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
  u Syna swego potrzebne łaski.

9.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!