Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 04 III 2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04 III 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele również o godz. 17.00.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W następną Niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Jest to czas głębokiego spojrzenia we własne wnętrze i odkrycia, że mimo moich upadków Bóg nieustannie obdarza mnie Swoim przebaczeniem, dlatego ponieważ mnie ukochał. W tym roku rekolekcje parafialne poprowadzi ks. Tomasz Pawełczyk – proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Porębie.

 

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

7.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Bogdana Ostręga. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie okresu Wielkiego Postu, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!