Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 11 III 2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 III 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Tomasz Pawełczyk – proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Porębie – Niwkach. Wszystkich wiernych proszę i zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – wierząc, że przyczynią się one do pogłębienia naszej wiary i praktyk religijnych. Plan rekolekcji wielkopostnych:
  2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele również o godz. 17.00.
  4. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

6.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Halinę Niedbała. Polecajmy Ja miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!