Informacje duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1 IV 2018

NIEDZIELA WIELKANOCY

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

01 kwiecień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
  2. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 11.00, 12.15 i 17.30.
  3. 3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.
  2. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, na które serdecznie zapraszamy.
  3. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuje Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie uroczystych asyst, Pani organistce za piękny śpiew i grę na organach, Wspólnocie Żywego Różańca, Panom niosącym baldachim i sztandary.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom  z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa, składamy najserdeczniejsze życzenia. By Chrystus umocnił naszą wiarę, uzdolnił nas do coraz większej miłości do Boga i do bliźniego, by spotęgował nadzieję na życie wieczne a także ukoił nasze lęki i niepokoje. Wraz ze swym zmartwychwstaniem, niech przyniesie pociechę wszystkim samotnym i ulgę w cierpieniu chorym.

Szczęść Boże!