Informacje duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 08 IV 2018

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08 kwiecień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
  2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na godzinę Miłosierdzia podczas której wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.
  4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz.17.30 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  5. 5. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
  7. Wspólnota „przy studni” pragnie zaprosić wszystkich parafian na musical wielkanocny, który odbędzie się w następną niedzielę po mszy świętej o godz. 11.00. Zbiórka podczas musicalu będzie przeznaczona na rehabilitację i zakup chodzika inwalidzkiego dla 7 letniej Zosi z hipoplazją ciała modzelowatego i opóźnieniem psycho – ruchowym.
  8. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

10.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!