Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29 IV 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwiecień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2.We wtorek rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest poświęcony Matce Bożej. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie (oprócz wtorku) o godz. 17:45.

 

3.W czwartek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione w kościele o godz. 8.00, 11.00, 18.00 oraz dodatkowa Msza  Święta o godz. 15.00 na Kolonii Piekło przy krzyżu.

 

4.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 17.30.

 

5.Od wtorku Msze Święte wieczorne będą odprawiane
o godz. 18.00.

 

  1. 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
  3. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

8.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!