Informacje duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 06 V 2018

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

06 Maj 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
  4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.45 ( za wyjątkiem wtorku) . Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III na mszy świętej o godz. 9.30 i 11.00 przystąpią do I Komunii Świętej. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Na nabożeństwo proszę by dzieci przyniosły ze sobą świece. Po nabożeństwie będzie spowiedź dla Dzieci, Ich rodziców i najbliższej rodziny.
  6. . W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  7. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
  8. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

9.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!