Informacje duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 13 V 2018

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13 Maj 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej.

3.Dziękując Panu Bogu za dzisiejszą uroczystość pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dzisiejszego, najpiękniejszego święta dzieci. Najpierw dziękuje Wam drodzy rodzice za trud wychowania i przekaz wiary swoim dzieciom, aby dziś Pan Jezus mógł zamieszkać w ich pełnym miłości i wdzięczności serduszkach, dziękuje rodzicom chrzestnym, rodzinom za obecność przy dzieciach w tak ważnej chwili w ich życiu. Dziś szczególnie razem z dziećmi i rodzicami dziękujemy nauczycielom i wychowawcom, Pani Dyrektor Elżbiecie Pełce, Katechecie Panu Arturowi Pietrzykowskiemu za katechezę w szkole. Dziękujemy Pani Organistce Paulinie Kuc za przygotowanie dzieci od strony muzycznej, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jak najpiękniejszego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

  1. W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne przychodzą na wspólną modlitwę codziennie o godz. 17. 45.

 

  1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.45 ( za wyjątkiem wtorku) . Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  2. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Schola naszej parafii zaprasza na wieczór uwielbienia, który odbędzie się bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00.
  3. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

9.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!