Informacje duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 17 VI 2018

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwiec 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.45.
  3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech będzie to przedwakacyjna spowiedź w czwartek od godz. 16.30 , a także Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 10.00.
  4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. Dziś po każdej Mszy Świętej, jak co roku przed rozpoczęciem wakacji święcimy pojazdy. Przez wstawiennictwo świętego Krzysztofa, patrona kierowców, prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo i opiekę podczas każdej jazdy.
  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 

8.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
z kościoła.

 

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy
Szczęść Boże!