Informacje duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 12 VIII 2018

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła
12 sierpnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. W najbliższą środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której uczestnictwo jest nakazane przez przykazania kościelne. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na środową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych o godz. 8.00; 11.00 i 18.00. Tym gestem dziękujemy za dar pierwszych zbiorów. Wraz ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, pamiętajmy o Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, które tego dnia mają swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

  1. We wtorek w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego kapłana i męczennika, jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.

 

  1. W ostatnich dniach sierpnia nasze myśli podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z wiarą zanosimy przed tron Matki Bożej nasze sprawy modlitwy. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach czy kapliczkach. Jak co roku 23 sierpnia wyruszy Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.

 

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ŚP Annę Glaba. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!