XX Niedziela Zwykła 19 VIII 2018

Dzwudziesta Niedziela Zwykła
19 sierpnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.
  2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  4. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
    z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ŚP Teresę Kopczyńską. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!