Informacje duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 02 IX 2018

XXII Niedziela Zwykła

02 wrzesień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 2. Jutro, w poniedziałek, po długim czasie wakacji dzieci i młodzież powracają do swoich szkolnych obowiązków. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny odbędzie się w naszym kościele jutro o godz. 8.00 dla klas starszych SP i Gimnazjum oraz Msza Św. o godzinie 9.00 dla klas I-V SP. Jako chrześcijanie powinniśmy rozpocząć nowy rok szkolny od spotkania z Jezusem.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
 6. Przy naszej parafii działa wiele grup dla dzieci i młodzieży, dzięki którym możemy bliżej poznać Pana Boga. Wraz z inauguracją nowego roku zapraszamy wszystkich chłopców (szczególnie z klas trzecich) do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkania dla ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Wszystkich chętnych do śpiewu lub grających na instrumentach zapraszamy do działającej przy parafii Scholi. Dzieci i młodzież zachęcam także do uczestnictwa we wspólnocie „Przy Studni”, spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 18.30.
 7. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.
 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Grażynę Kopeć – Pietkiewicz, Śp. Marię Płonka, Śp. Marka Kawiarowskiego. Polecajmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!