Informacje duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła 09 IX 2018

XXIII Niedziela Zwykła

09 wrzesień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Przy naszej parafii działa wiele grup dla dzieci i młodzieży, dzięki którym możemy bliżej poznać Pana Boga. Wraz z inauguracją nowego roku zapraszamy wszystkich chłopców (szczególnie z klas trzecich) do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkania dla ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Wszystkich chętnych do śpiewu lub grających na instrumentach zapraszamy do działającej przy parafii Scholi. Dzieci i młodzież zachęcam także do uczestnictwa we wspólnocie „Przy Studni”, spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 18.30.
 6. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Andrzeja Swędzioł . Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu…

 

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!