Informacje duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018

XXVI Niedziela Zwykła

30 wrzesień 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź od godziny 16.30.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 7. W niedzielę 7 października obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Zwycięskiej. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 Uroczysta Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks. dr Michała Bordy. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.
 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.
 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!