Informacje duszpasterskie Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Zwycięskiej 7 10 2018

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ

  1. Uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej to wyraz wdzięczności ze strony kościoła, a szczególnie naszej wspólnoty parafialnej dla Najświętszej Bożej rodzicielki za opiekę nad nami. Różaniec, który podaje nam Maryja nie jest łatwą modlitwą dla współczesnego człowieka, ciągle zabieganego i niespokojnego. Jednak historia uczy, że wielokrotnie okazał się wielką pomocą w różnych niebezpieczeństwach – dla pojedynczych osób i dla całych narodów.

2.Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa odprawiane w naszym kościele codziennie ( za wyjątkiem wtorku ) o godz. 17.30.  

  1. 3. Zapraszam dzieci i młodzież do zaangażowania się w życie parafii. Chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza której zbiórki odbywają się w sobotę o godz. 10.00. Dzieci i młodzież które chcą poprzez śpiew uwielbiać Pana Boga do scholi, której spotkania odbywają się w niedziele o godz. 10.00 oraz do grupy dziecięco – młodzieżowej „Przy Studni”, której spotkania odbywają się w środy o godz. 18.30.

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła, za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

5.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień.

Niech Maryja – Pani Zwycięska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie nadchodzącego tygodnia niech nas umacnia Boże błogosławieństwo –  szczęść Boże!