Informacje duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 14 10 2018

XXVIII Niedziela Zwykła

14 październik 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.
 7. 7. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze, aby groby naszych bliskich zmarłych posprzątać i przyozdobić kwiatami – nie zapomnijmy w tym szczególnym czasie pamięci o zmarłych , o tym co dla chrześcijanina najważniejsze – o modlitwie, tej osobistej i tej wspólnotowej. W naszym kościele modlitwa wspólnotowa za zmarłych odprawiana jest w wypominkach : jednorazowych ( różaniec i msza święta w dzień zaduszny 2 listopada), oktawalnych ( różaniec i 8 mszy świętych odprawianych od 2 do 9 listopada) i rocznych ( modlitwa w każdą niedzielę przed mszą święta z godz. 8.00). Bardzo proszę aby zaznaczyć czy są to wypominki jednorazowe, oktawalne czy roczne.

 

 1. Schola naszej parafii pragnie zaprosić wszystkich parafian na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę po mszy świętej o godz.18.00.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. Następna – trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Renatę Kańską. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!