Informacje duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 28 10 2018

XXX Niedziela Zwykła

28 październik 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.
 2. W tym tygodniu, w czwartek , 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będzie ona sprawowana o godz. 8.00.

 

 1. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień Zaduszny. Dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się procesja z modlitwą różańcową i wypominkami do krzyża misyjnego, następnie Msza Święta oktawalna za zmarłych. Przyjdźmy w tym dniu ze zniczami, które zapalimy przy krzyżu.

 

 1. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

 

 1. Codziennie, do 9 listopada o godz. 17.30 modlitwą różańcową ogarniamy wszystkich wiernych zmarłych polecanych modlitwie w wypominkach oktawalnych, a następnie sprawowana jest Msza Święta prosząc o dar nieba dla naszych bliskich zmarłych. Przypominam, że w każdą niedzielę przed Mszą Święta z godz. 8.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

 1. Wspólnota przy studni pragnie zaprosić wszystkich Parafian na występ z okazji dnia Wszystkich Świętych który odbędzie się w niedziele 11 listopada po mszy świętej z godz. 17.30.

 

 1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę są zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc
  z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień…

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Annę Habeniuk, Śp. Bogdana Korus. Polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski, a wszystkim pracującym na nadchodzący tydzień pracy
Szczęść Boże!