Informacje duszpasterskie III Niedziela Adwentu 16 XII 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 XII 2018

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

  1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

  1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Adwentowy dzień skupienia w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia. W tym dniu msza święta o godz.8.00 i 17.30. Spowiedź od godz. 8.00 i godz. 16.30.

  1. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  2. Opłatki na stół wigilijny oraz świece można nabywać przy głównym wejściu do kościoła.
  3. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
    u Syna swego potrzebne łaski. Dzisiejsza trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na sprzątanie naszej świątyni.

7.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Lucynę Szilistowską. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!