Informacje Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 23 XII 2018

IV  NIEDZIELA ADWENTU – 23 XII 2018

1.To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania się na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu.

  1. Jutro przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta rano o godz. 7.30.
  2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka w naszym kościele odprawiona będzie o godz. 24.00. Pozostałe msze święte o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 17.30. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30.
  3. Schola Parafialna zaprasza na czuwanie przy Żłóbku w Wigilię o godz. 23.30.
  4. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są również dobrą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych Świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego pójścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.
  5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece można nabywać przy głównym wejściu do kościoła.

7.Wizyta duszpasterska w naszej Parafii rozpocznie się 27 grudnia. Porządek kolędy na bieżący tydzień :

Podczas trwania wizyty duszpasterskiej msze święte od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 7.30.

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

9.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu niedzieli, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech na nadchodzący tydzień wszystkim Bóg błogosławi Szczęść Boże!