Informacje duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny 30 XII 2018

Niedziela Św. Rodziny 30.12.2018 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

 

 1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

 

 1. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 17.30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
 2. W następną niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli.
 3. Trwa Wizyta duszpasterska w naszej Parafii .Porządek kolędy na bieżący tydzień :

Podczas trwania wizyty duszpasterskiej msze święte od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 7.30.

 

 1. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.
 2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
  u Syna swego potrzebne łaski.

 

9.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

 

 1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Wojciecha Wagę. Polecajmy Jego dusze Bożemu Miłosierdziu…

 

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy szczęść Boże!