Informacje duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 13 I 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 13 I 2019

 

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

  1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  1. Trwa Wizyta duszpasterska w naszej Parafii .Porządek kolędy na bieżący tydzień :

5.Podczas trwania wizyty duszpasterskiej msze święte od poniedziałku do soboty są odprawiane o godz. 7.30. Od soboty 19 stycznia msze święte o godz. 17.30.

  1. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom
    u Syna swego potrzebne łaski. Następna trzecia niedziela miesiąca to okazja do złożenia ofiary – daru serca na nasz kościół parafialny. Za ofiary imienne od rodzin składane w kopertach składam serdeczne Bóg zapłać.

7.Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

  1. Intencje mszalne na bieżący tydzień …

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Mieczysławę Kowalczyk Śp. Jerzego Ślusarczyk . Polecajmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli obfitej w Boże łaski. Wszystkim pracującym na tydzień pracy sześć Boże