Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 31 III 2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 III 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi Ojciec Piotr Wojnowski. Wszystkich wiernych proszę i zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – wierząc, że przyczynią się one do pogłębienia naszej wiary i praktyk religijnych. Plan rekolekcji wielkopostnych:

 

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

  1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedziele również o godz. 17.00.
  2. Podziękowanie za wszystko co czynimy dla Kościoła – za każdy trud i za każdą ofiarę. Niech Matka Boża Zwycięska wyprasza ofiarodawcom u Syna swego potrzebne łaski.

  1. Czytajmy prasę katolicką, którą możemy nabywać wychodząc z kościoła.

6.Intencje mszalne na bieżący tydzień …

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusza Bijak. Polecajmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzę wielu głębokich zamyśleń w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych, a także wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień. Pracującym na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!